Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Plantacja konopi zlikwidowana przez policję z Raciborza

Autor: w dniu 2024-04-15

Policjanci z Raciborza zlikwidowali plantację konopi oraz zabezpieczyli ponad 5 kilogramów środków odurzających. Do sprawy zatrzymali 4 osoby. Decyzją sądu, najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Grozi im kara do 20 lat więzienia.

Kryminalni, wspólnie z policjantami do zwalczania zorganizowanej przestępczości narkotykowej zarządu w Katowicach CBŚP, zrealizowali sprawę przeciwko osobom zajmującym się przestępczością narkotykową na terenie powiatu raciborskiego, kędzierzyńsko-kozielskiego i rybnickiego. Pod koniec marca policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 29 i 36 lat, którzy zajmowali się przemycaniem narkotyków z terytorium Królestwa Niderlandów na teren RP. Mundurowi zabezpieczyli 2 kg narkotyków w postaci kokainy, marihuany oraz 1000 tabletek extazy.

Teraz doszło do kolejnych zatrzymań.

Kryminalni ustalili, że na prywatnej posesji w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim może znajdować się uprawa konopi indyjskich. Mundurowi od razu postanowili to zweryfikować. Kiedy przyjechali na wskazane miejsce, zauważyli pojazd wyjeżdżający z tej posesji. Auto zatrzymali do kontroli. Kierujący podjął jeszcze próbę ucieczki pieszo, ale bardzo szybko został zatrzymany. Drugi z mężczyzn zamknął się w pojeździe. Mundurowi otworzyli samochód i zatrzymali pasażera. Okazało się, że w pojeździe na przednim siedzeniu, znajduje się foliowy pakunek z suszem roślinnym. Śledczy przeszukali budynek, gdzie w odkryli plantację konopi indyjskich – informuje raciborska policja.

W wyniku przeszukania śledczy zabezpieczyli w sumie 157 krzaków konopi indyjskich oraz ponad 3 kilogramy środków odurzających w postaci kokainy, amfetaminy i marihuany. Zabezpieczyli także znaczną ilość gotówki. Do sprawy tej policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 29 i 30 lat. Usłyszeli oni zarzuty uprawy, posiadania i wytwarzania substancji psychoaktywnych. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Grozi im nawet do 20 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Foto i źródło: Policja Racibórz