Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Plenerowa wigilia na bytomskim Rynku coraz bliżej

Autor: w dniu 2023-12-19

W Bytomiu trwa Jarmark na Rynku. W harmonogramie znalazło się Bytomskie Kolędowanie ze Świątecznym Barszczem. Trwają przygotowania, a władze miasta zachęcają do udziału w tym wydarzeniu.

Trwają przygotowania do Bytomskiego Kolędowania ze Świątecznym Barszczem, które jest jednym z wydarzeń tegorocznego Jarmarku na Rynku. Jak co roku w przygotowanie miejskiej wigilii zaangażował się personel działającego przy ul. Dworcowej Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych, a także pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz uczniowie bytomskiego "gastronomika", którzy już kilka tygodni temu rozpoczęli pieczenie i dekorowanie pierników.

W czwartek, 21 grudnia na wszystkich czekać będą świąteczne rarytasy i wspólne kolędowanie. Plenerowa wigilia rozpocznie się o 14.00 i potrwa do 17.30. 

– To wyjątkowy czas, w którym Rynek wypełni się dźwiękami kolęd, zapachem wigilijnych potraw i świątecznymi ozdobami. Zachęcam do udziału w miejskiej wigilii – spotkajmy się przy wspólnym stole – mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Na wszystkich, którzy przybędą na Bytomskie Kolędowanie czekać będą, jak informują organizatorzy, świąteczny barszcz i uszka. Zapowiadane jest przygotowanie trzech tysięcy porcji, więc nikomu – jak zapewniają organizatorzy – nie powinno zabraknąć.

O artystyczną stronę przedsięwzięcia zadbają m.in. zespół Miechowici oraz dzieci i młodzież z Młodzieżowych Domów Kultury nr 1 i 2, a także orkiestra z Państwowych Szkół Budownictwa-Zespołu Szkół.

Swój wkład w oprawę wigilii w Bytomiu będą mieli też harcerze, którzy zaproszą wszystkich do wspólnego kolędowania oraz przekażą mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju.

O 17.00 na koncert kolęd i pastorałek zapraszają młodzi instrumentaliści z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej. Koncert odbędzie się w Sali koncertowej przy ul. Moniuszki 17.