Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Po ciemku i z czołówkami. Bieg dla Słonia coraz bliżej

Autor: w dniu 2024-05-20

Artur Hajzer był himalaistą i twórcą programu Polski Himalaizm Zimowy. Jak co roku biegacze, alpiniści, miłośnicy gór będą wspominać jego postać podczas Biegu dla Słonia.

Tegoroczna edycja Biegu dla Słonia odbędzie się 7 czerwca. Celem organizatorów jest uczczenie pamięci Artura "Słonia" Hajzera. Uczestnicy pokonają symboliczny dystans 7 km po wyznaczonej trasie na terenach Stadionu Śląskiego i Parku Śląskiego.

Bieg dla Słonia. Pobiegną, by upamiętnić cenionego alpinistę

Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF "JASTRZĄB" we współpracy ze Stadionem Śląskim, Województwem Śląskim i Fundacją Aktywne Beskidy organizują kolejną edycję Biegu dla Słonia. Start i meta będą znajdować się na Stadionie Śląskim. Rejestracja uczestników w biurze zawodów na terenie Stadionu Śląskiego (przy bramie 4) rozpocznie się o 20.00 i zakończy się o 21.50, zaś o 22.00 zawodnicy ruszą na trasę, która zostanie zamknięta o 23.15, zaś koniec wydarzenia zaplanowano na 23.59. Szczegóły można odnaleźć w mediach społecznościowych:

W zeszłym roku odbył się jubileuszowy, dziesiąty bieg. O zapisach pisaliśmy na radiopiekary.pl:

Bieg dla Słonia w Parku Śląskim. O której ruszają zapisy?

Pierwsza edycja Biegu dla Słonia odbyła się w 2013 roku – dokładnie miesiąc po tragicznej śmierci Artura "Słonia" Hajzera.