Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pobicie w Zabrzu. Ofiara zmarła wskutek obrażeń

Autor: w dniu 2024-02-15

Jest podejrzany o pobicie ze skutkiem śmiertelnym i trafił już do aresztu. Mowa o mężczyźnie, który został zatrzymany przez policjantów z Zabrza. Zarzut usłyszała też pewna kobieta, która widziała, co zaszło.

W poniedziałek do dyżurnego Komisariatu III Policji w Zabrzu wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie, który miał zostać pobity i nie oddycha, a jego ciało ma znajdować się w jednym z mieszkań w zabrzańskim Zaborzu.

Pobicie w Zabrzu. Ofiara nie żyje

Po tym, jak odebrano zgłoszenie, na miejsce natychmiast udali się policjanci, aby zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Lekarz, który przybył na miejsce, stwierdził zgon 43-latka, a na jego ciele znaleziono obrażenia, które wskazywały, że do jego śmierci przyczyniły się inne osoby.

– Pracujący na miejscu policjanci wykonali szereg ustaleń oraz szczegółowe oględziny z udziałem prokuratora i lekarza medycyny sądowej. Ustalili świadków oraz wykonali inne czynności mogące przyczynić się do odtworzenia przebiegu tego zdarzenia i zabezpieczenia obszernego materiału dowodowego – informuje mł. asp. Sebastian Bijok z zabrzańskiej policji.

Ostatecznie kryminalni zatrzymali 38-letniego mężczyznę podejrzewanego o o to przestępstwo. Podejrzany usłyszał – jak informuje Bijok – zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym i został decyzją sądu tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna w przeszłości był już karany, jak informuje zabrzańska policja, za przestępstwa z użyciem przemocy. Ponadto zarzut nieudzielenia pomocy usłyszała 40-letnia kobieta, która była świadkiem zdarzenia. Czynności w sprawie trwają.

Źródło: KMP Zabrze