Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pociąg do stacji Pyrzowice Lotnisko wyjechał na tory!

Autor: w dniu 2023-12-10

To historyczny moment i chętnych na przejazd na tej trasie dziś nie brakowało. Podróżni mogli przekonać się, jak przebiega podróż pociągiem do stacji Pyrzowice Lotnisko.

Pasażerowie mogli dziś wyruszyć we wspólną podróż trasą S9 do stacji Pyrzowice Lotnisko! To bardzo ważny moment w historii regionu.

Nowa linia S9, która biegnie szlakiem Częstochowa – Częstochowa-Raków – Poraj – Myszków – Zawiercie – Poręba – Siewierz – Mierzęcice – Pyrzowice Lotnisko – Miasteczko Śląskie Centrum – Tarnowskie Góry obsługiwana jest z częstotliwością 10 par pociągów na dobę.

Uruchomienie tego wyczekiwanego połączenia kolejowego do lotniska w Pyrzowicach było możliwe dzięki odbudowie i rewitalizacji linii kolejowej nr 182 Zawiercie – Tarnowskie Góry, która zrealizowana została przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA przy wsparciu środków z Unii Europejskiej.

Linia 182 powraca. Prace kosztowały blisko 700 milionów złotych

W mediach społecznościowych Katowice Airport czytamy, że do 2028 roku naprzeciwko stacji kolejowej "Pyrzowice Lotnisko" powstanie główny terminal pasażerski KTW, który ze stacją połączony będzie tunelem. Pomiędzy stacją a nowym terminalem znajdzie się centrum przesiadkowe ze stanowiskami dla autobusów, autokarów i busów. Tymczasem jak wyglądał dzisiejszy, wyjątkowy dzień, kiedy w drogę ruszył pierwszy pociąg na opisywanej trasie?

Obszerna relacja dostępna jest też w mediach społecznościowych Kolei Śląskich:

Zdjęcie wyróżniające: Koleje Śląskie