Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pociągiem Kolei Śląskich do Zakopanego

Autor: w dniu 2024-04-10

Zbliżające się długie weekendy będą czasem, kiedy będzie można pojechać pociągiem z Katowic do stolicy polskich Tatr. Połączenie obsłuży pociąg Sprinter Ornak.

Pociąg Sprinter Ornak wraca na tory. Pojedzie z Katowic przez Bielsko-Białą i Żywiec do Zakopanego. W rozkładzie pojawi się w dwa zbliżające się długie weekendy – majowy i czerwcowy.

Sprinter Ornak zawiezie chętnych do Zakopanego

Pociąg będzie kursował w dniach od 1 do 5 maja i od 30 maja do 2 czerwca. Wyjedzie z dworca w Katowicach o godz. 6:14, aby dotrzeć na stację docelową o godz. 10:22. W relacji powrotnej wyjazd z Zakopanego zaplanowano na godz. 16:33. Na dworzec w Katowicach Sprinter Ornak wjedzie o godz. 20:57. Linię będzie obsługiwał EN75, czyli popularny "FLIRT", wyposażony w 212 miejsc siedzących oraz 284 miejsca stojące. Pociąg będzie kursować w bezpośredniej relacji bez konieczności przesiadek.

Ceny biletów będą – jak przekonują Koleje Śląskie – konkurencyjne w stosunku do kosztów podróży samochodem ze Śląska do Zakopanego. Do tego dochodzi wygoda podróży, bo wybierając pociąg nie trzeba zmagać się z remontami na autostradzie A4 i korkami na popularnej Zakopiance. Przy zakupie biletu w kasach Kolei Śląskich za kurs w jedną stronę podróżni zapłacą 36,75 zł.

Koleje Śląskie znów w trasie z Katowic do Zakopanego