Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Poczta na Pocztowej jednak zostaje. Spółka odniosła się do sprawy

Autor: w dniu 2024-05-31

Informacja dotycząca zamknięcia poczty przy ulicy Pocztowej w Katowicach zelektryzowała wiele osób. Wielu nie dowierzało i nie brakowało oburzonych. Teraz spółka informuje, że placówka pocztowa znajdująca się w zabytkowym gmachu będzie funkcjonowała dalej.

Ta informacja wielu ucieszy. Urząd pocztowy przy ulicy Pocztowej w Katowicach będzie funkcjonował w dalszym ciągu. Do sprawy odniosła się spółka Poczta Polska S.A. w wydanym przez siebie oficjalnym komunikacie.

"Zgodnie z zapowiedziami Prezesa Sebastiana Mikosza, Poczta Polska, pomimo trudnej sytuacji finansowej, nie ogranicza sieci własnych placówek pocztowych. Urząd Pocztowy Katowice 1, najbardziej rozpoznawalny obiekt Spółki w granicach stolicy Górnego Śląska, pozostaje czynny dla Klientów" – informuje Poczta Polska w komunikacie.

Podkreśla przy tym, że Urząd Pocztowy Katowice 1 przy ul. Pocztowej 9 jest placówką funkcjonującą w niezmienionym miejscu od 131 lat i jest najstarszym obiektem Spółki w stolicy województwa śląskiego.

– Nasza placówka przy ul. Pocztowej w Katowicach, mieszcząca się w pięknym, zabytkowym gmachu, to wizytówka Poczty. Planujemy efektywniejsze wykorzystanie przestrzeni dostępnej dla Klientów, ale o zamykaniu Urzędu Pocztowego nie ma mowy – zaznacza prezes Poczty Polskiej Sebastian Mikosz.

Godziny otwarcia punktu, informuje spółka, pozostają bez zmian.