Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie: Podatek można zapłacić BLIK-iem

Autor: w dniu 2024-01-02

Mieszkańcy Piekar Śląskich jako jedni z pierwszych korzystają z Platformy ePłatności Centralnego Ośrodka Informatyki. Mogą bezprowizyjnie opłacić podatek od nieruchomości za pomocą popularnego BLIKa. Wśród nowych funkcji, które dodano do mObywatela pojawiły się ePłatności. Dzięki nim płacenie w urzędzie stanie się dużo prostsze.

ePłatności to bezpłatny i szybki sposób rozliczania online z urzędem. Najbardziej skorzystają użytkownicy aplikacji mObywatel. Nie muszą już pamiętać i sprawdzać terminów płatności – aplikacja ich wyręczy. Na swój telefon otrzymają powiadomienie o oczekującej płatności. Wystarczy kilka kliknięć by ją zrealizować.

Projekt ePłatności realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji i Centralny Ośrodek Informatyki przy współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego oraz Polskim Standardem Płatności – operatorem systemu płatności mobilnych BLIK. Podczas pilotażu to właśnie tą metodą regulowane są zobowiązania w zakresie podatku od nieruchomości. W dalszym etapie projektu dodane zostaną kolejne metody płatności. Rozszerzony zostanie również katalog opłat i podatków, pojawią się nowe funkcjonalności – wszystko dla Obywatela – czytamy na stronie internetowej piekarskiego urzędu miasta.