Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Podcienia w Tarnowskich Górach wyremontowane, ale… już niszczeją

Autor: w dniu 2023-01-19

Podcienia w Tarnowskich Górach miały być jedną z wizytówek miasta. Mieszkańcy cieszyli się, że remont przywróci im dawny blask. Okazuje się, że stało się inaczej. 
Media społecznościowe obiegły zdjęcia tarnogórskich podcieni, których stan pozostawia wiele do życzenia. Mieszkańcy są rozczarowani, a urząd miasta odnosi się do sprawy.

Podcienia w Tarnowskich Górach po remoncie. Wyglądają… źle

Na remont tarnogórskich podcieni czekali wszyscy – zarówno mieszkańcy, jak i urzędnicy. Miejsce zlokalizowane na tarnogórskim Rynku jest bowiem ważne dla wszystkich. Niestety efekt prac jest bardzo daleki od ideału. "Widok murów zaledwie miesiąc po zakończeniu remontu bardzo nas zaniepokoił i zmusił – mimo że kamienice nie należą do miasta – do natychmiastowej reakcji" – czytamy w mediach społecznościowych miasta.
-Miasto nie jest właścicielem podcieni. Właścicielem budynków, w których są podcienie, są prywatni właściciele, ale miasto dało z publicznych, miejskich pieniędzy, dało dotację na remont tych kamienic, dlatego bardzo nas niepokoi stan podcieni. Zareagowaliśmy na sygnał. Wystosujemy w najbliższych dniach pismo do zarządcy, w którym poprosimy o wyjaśnienie tej sytuacji. Sami nie chcemy tutaj wyrokować, że coś było nie tak, bo nie wiemy. Poprosimy o wyjaśnienie, ale też poprosimy o usunięcie tych wszystkich niedoskonałości – mówi Ewa Kulisz rzeczniczka magistratu.
Zatem miasto dało pieniądze na remont, ale właściciele nieruchomości wybrali wykonawcę robót i podpisali z nim umowę. Dodatkowo, w związku z tym, że kamienice są zabytkami, zgodę na remont dał konserwator zabytków. Służby konserwatorskie w grudniu odebrały prace bez uwag.
Pozostaje zatem czekać na wyniki wymiany korespondencji. Gdy dowiemy się, jaki skutek przyniosła, będziemy o tym informować.

Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.