Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Podpalono drzwi kościoła. Policja ma sprawcę!

Autor: w dniu 2023-09-22

Ktoś podłożył ogień pod drzwi bazyliki w Dąbrowie Górniczej. W sieci pojawiły się materiały ukazujące to bulwersujące zdarzenie. Policja poinformowała o zatrzymaniu mężczyzny podejrzanego o podpalenie.

W czwartkowy wieczór ktoś podłożył ogień pod drzwi kościoła w Dąbrowie Górniczej. Wiele osób było oburzonych tym zdarzeniem, inni komentowali, że to wyraz frustracji wobec tego, co działo się terenie parafii. Wiadomo, że zatrzymano osobę podejrzewaną o wywołanie pożaru.

Podpalono drzwi kościoła. Zatrzymano sprawcę

Zgłoszenie dotyczące pożaru na terenie parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej wpłynęło do strażaków w czwartek, 21 września, o 22.09. Zaledwie kilka minut później zastępy były już na miejscu. Okazało się, że ogniem objęte były, jak informuje asp. Rafał Dulewski, boczne drzwi kościoła – od strony ulicy Królowej Jadwigi. Akcja gaśnicza trwała raptem kilka minut.

Domniemany sprawca, podejrzewany o podpalenie drzwi do bazyliki, został zatrzymany przez dąbrowskich policjantów, których wezwano na miejsce.

"Powiadomieni również o wszystkim policjanci, którzy przyjechali na miejsce, namierzyli i zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który przebywał w pobliżu i próbował uciec z miejsca podpalenia" – informuje policja.

Został przebadany alkomatem. Okazało się, że 38-letni mieszkaniec miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Został zatrzymany do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie, a materiały w jego sprawie zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Górniczej, celem podjęcia decyzji o dalszym toku postępowania.

Najpierw orgia, teraz pożar. Podpalono drzwi bazyliki w Dąbrowie Górniczej [WIDEO]