Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pokłócili się. Jeden zabrał drugiemu samochód

Autor: w dniu 2023-10-24

Pomiędzy dwoma mężczyznami doszło do sprzeczki. Jeden z nich postanowił zabrać drugiemu kluczyki do samochodu i odjechać. Ofiara znała tylko ksywkę złodzieja. To wystarczyło, by go złapać.

Dzielnicowi ze Skoczowa wspólnie z policjantami Komisariatu Policji w Zebrzydowicach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież osobowego seata. Mundurowi odzyskali wart 25000 złotych samochód. W ręce mundurowych wpadł również kolega podejrzanego, który miał przy sobie narkotyki.

Zabrał "koledze" samochód i odjechał

W miniony wtorek policjanci z Zebrzydowic otrzymali zgłoszenie o kradzieży osobowego seata. 20-letni mężczyzna, po kłótni ze swoim znajomym, zabrał mu klucze do Seata wartego 25 tysięcy złotych i odjechał. Na miejscu przyjechali dzielnicowi z Zebrzydowic, którzy ustalili okoliczności zdarzenia.

Wystarczyła "ksywa" złodzieja

Dzielnicowi, dysponując jedynie "ksywą" sprawcy, ustalili jego dane i miejsce, gdzie może przebywać. Informacja o zdarzeniu i kradzionym pojeździe natychmiast została przekazana do mundurowych z Komisariatu Policji w Skoczowie. Po pewnym czasie i wykonaniu niezbędnych działań postanowili złożyć wizytę na terenie jednej z posesji na terenie Dębowca. Znaleźli tam nie tylko poszukiwany pojazd, ale zatrzymali również podejrzewanego o przestępstwo 20-latka.

Problemy ma też jednego znajomy, bo policyjni wywiadowcy rozpoznali wśród znajomych zatrzymanego mężczyznę, który był im znany w związku z jego przestępczą działalnością narkotykową. Zresztą 26-latek miał przy sobie środki psychotropowe, więc dołączył do grona zatrzymanych. Pojazd po wykonaniu czynności procesowych wrócił do swojego właściciela.

20-latek usłyszał już zarzuty związane z – jak określają to śledczy – krótkotrwałym użyciem pojazdu i w najbliższym czasie stanie przed sądem, gdzie odpowie za swój czyn. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia. Z kolei jego 26-letni kolega odpowiadać będzie za posiadanie narkotyków – to przestępstwo, za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności.