Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Policja podsumowuje „Kaskadowy pomiar prędkości”

Autor: w dniu 2023-07-03

W miniony piątek policjanci ruchu drogowego prowadzili w całym kraju działania pn. "Kaskadowy pomiar prędkości".

Policjanci biorący udział w akcji "Kaskadowy pomiar prędkości" podkreślają, że kontrole podejmowano w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

"Kaskadowy pomiar prędkości" na polskich drogach. Czas na podsumowania

W trakcie działań wykorzystywano wszystkie dostępne narzędzia, w tym samochody z wideorejestratorami. W ciągu trwającej jeden dzień akcji udowodniono 2605 przekroczeń prędkości, w tym 6 skutkujących zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące za przekroczenie o powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

"Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zdejmowali nogę z gazu w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań" – zwracają się do zmotoryzowanych policjanci

Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość to taka, która zapewnia kierującemu panowanie nad pojazdem – dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

Fot. Policja Śląska