Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wzruszająca ceremonia w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach

Autor: w dniu 2023-07-03

Złożenie przysięgi małżeńskiej – wyjątkowa chwila, którą pamięta się przez lata. Jej treść ma szczególne znaczenie, gdy wypowiada się ją w takich okolicznościach, w jakich zrobili to państwo Dorota i Krzysztof. 
Takie momenty na długo pozostają w pamięci. Mowa o ceremonii, która odbyła się dziś w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach.
Pani Dorota – pacjentka Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Piersi i jej wieloletni partner – pan Krzysztof postanowili wypowiedzieć dziś sakramentalne "tak", pieczętując tym swoje wieloletnie uczucie.
"Są razem od 21 lat, mają 7 etniego synka i uznali, że są już dojrzałą i świadomą parą, w ich życiu "ważny jest BÓG, a uzdrowienie trzeba zacząć od duszy i najwyższa pora na sakramentalne TAK" – informuje w swoich mediach społecznościowych gliwicki szpital
Przekaz nie dotyczy jednak tylko i wyłącznie podniosłości chwili zaślubin. Staje się również okazją do tego, by zastanowić się nad tym, że  schorzenia onkologiczne skłaniają nieraz do podejmowania ważnych, życiowych decyzji, wprowadzania zmian, przewartościowań, do realizacji tego, co często odkładane jest na później.

Trwa walka o zdrowie Pani Doroty

Bohaterka tej historii ma przed sobą operację, jednak zanim trafiła do gliwickiego szpitala, była pacjentką innych ośrodków onkologicznych. W rozmowie z gliwickimi medykami podkreśliła, że to właśnie w tej placówce poczuła się otoczona odpowiednią opieką oraz odnalazła niezbędne wsparcie, a także przestrzeń do tego, by zdecydować się na zawarcie związaku małżeńskiego w nietypowym miejscu, jakim jest szpital.
"Ta decyzja spotkała się z przychylnością naszego personelu. W dekorację świetlicy Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Piersi (CDLP), w której odbyła się ceremonia, całym sercem zaangażowała się pielęgniarka koordynująca – p. Anna Tkocz, ślubu udzielił kapelan NIO o. Bogdan Nieć, a w uroczystości uczestniczyli m.in.: dr hab. n. med. Michał Jarząb – kierownik CDLP i wąskie grono najbliższej rodziny i przyjaciół Nowożeńców" – informuje Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach.
Personel placówki składa Nowożeńcom życzenia zdrowia, miłości, wzajemnego szacunku i wielu, wielu szczęśliwych lat wspólnej drogi. Nie sposób się do nich nie przyłączyć, co niniejszym czynimy. Wszystkiego najlepszego Młodej Parze!
Fot. archiwum Nowożeńców