Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Policyjna akcja na Śląsku. Wśród zatrzymanych zawodnik MMA

Autor: w dniu 2023-07-04

Śląscy policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców rozpracowali zorganizowaną grupę przestępczą zajmująca się wytwarzaniem i sprzedażą narkotyków. W działania zaangażowali się między innymi policyjni komandosi z Katowic.

Policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach  rozpracowali kolejną grupę przestępczą zajmująca się narkobiznesem.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu, na polecenie której policjanci dokonali zatrzymań. W skoordynowanej akcji mundurowi wspierani przez policyjnych kontrterrorystów z Katowic weszli jednocześnie do kilku mieszkań na Śląsku.

Zatrzymali w sumie 4 mężczyzn w wieku od 26 do 31 lat, w tym zawodnika MMA formacji "WOTORE". W trakcie przeszukań użytkowanych przez nich mieszkań, samochodów i garaży zabezpieczono m.in. maczety, kastety, kamizelki kuloodporne, narkotyki oraz gotówkę. W realizacji Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców uczestniczyli także mundurowi z Wydziału Kryminalnego, Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową, Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Wydziału do Walki z Korupcją z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz kryminalni z komend w Katowicach, Tychach i Jaworznie.

Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, gdzie usłyszeli zarzuty. Mężczyźni odpowiedzą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wywarzaniem i obrotem narkotykami m.in. amfetaminą, mefedronem i marihuaną, a także za wprowadzenie do obrotu znacznej ilości narkotyków. Grozi im od kilku do 12 lat więzienia.

Trzej podejrzani trafili na 3 miesiące do aresztu, czwarty został objęty policyjnym dozorem i zakazem opuszczania kraju.

Śledczy nadal pracują nad sprawą i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.