Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Policja szuka świadków wybuchu przy ulicy Bednorza

Autor: w dniu 2023-04-28

Wybuch, do którego doszło na ulicy Bednorza w Katowicach, skutkował śmiercią dwóch osób. Obecnie sprawą zajmuje się prokuratura. Policjanci informują z kolei, że poszukują świadków zdarzenia. 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach wciąż wyjaśniają okoliczności wybuchu gazu w budynku przy ul. Bednorza w Katowicach. Proszą o kontakt osoby, które tego dnia po godzinie 8.00 przechodziły obok kamienicy.

Policja szuka świadków wybuchu

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło na początku tego roku – 27 stycznia. W wyniku eksplozji i zawalenia się dwukondygnacyjnej kamienicy w katowickiej dzielnicy Szopienice zginęły dwie kobiety w wieku 68 i 41 lat. Naprawy zniszczonego budynku mają kosztować nawet 3,4 miliona złotych.

Śledztwo, mające na celu ustalenie przyczyn katastrofy, powierzono do prowadzenia śledczym z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Zebrano dotąd materiał dowodowy, pozwalający na założenie, że z wybuchem może mieć związek 74-letni mieszkaniec kamienicy. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Policjanci pracujący nad sprawą proszą o kontakt osoby, które 27 stycznia, przed godziną 8.30 przechodzili ulicą Bednorza, w pobliżu kamienicy, w której doszło do eksplozji.

Kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie – 47 851 10 57, 798 031 538.