Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Policja wyjaśnia okoliczności pożaru samochodów

Autor: w dniu 2023-11-09

Tarnogórscy śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności pożaru, do którego doszło w nocy na jednym z parkingów w centrum miasta. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, jednak ogień strawił trzy samochody osobowe. Kluczowa w rozwiązaniu sprawy, będzie opinia biegłego i zapis z kamer monitoringu w pobliżu miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w nocy z 7 na 8 października. Po godzinie 1.00 zarówno dyżurny tarnogórskiej policji, jak i Państwowej Straży Pożarnej odebrali zgłoszenia o pożarze samochodów znajdujących się na parkingu przy ulicy Sobieskiego.

Pożar samochodów w Tarnowskich Górach. Co wiadomo w sprawie?

Nazajutrz, już po zakończonej akcji gaśniczej, na miejscu pracowali śledczy, którzy wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa wykonali oględziny spalonych pojazdów. Po wstępnych czynnościach policjanci nie wykluczają podpalenia. By wyjaśnić dokładną przyczynę powstania ognia, kluczowa będzie opinia biegłego. Dodatkowo policjanci sprawdzają nagrania z kamer monitoringu w pobliżu miejsca zdarzenia.

Policja informuje równocześnie, że pożar ten nie ma związku z podpaleniami, do których dochodziło w ostatnim czasie przy ulicy Cebuli w Tarnowskich Górach. Sprawca tamtych podpaleń był już wówczas w rękach policjantów.