Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekarscy strażacy z sukcesami we wspinaczce!

Autor: w dniu 2023-11-09

Strażacy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich wzięli udział w "V zawodach strażaków we wspinaczce sportowej o puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP". Swoim wynikiem pochwalili się w sieci.
8 listopada 2023 roku w Hali Widowiskowo – Sportowej Agencji Inicjatyw Gospodarczych S.A. w Tarnowskich Górach odbyły się "V zawody strażaków we wspinaczce sportowej o puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP".

Piekarscy strażacy na podium

Zmagania sportowe rozpoczęły się od udziału w eliminacjach, które polegały na pokonaniu dwóch przygotowanych dróg wspinaczkowych na trudność z górną asekuracją oraz jednej drogi na czas i trzech boulderów. Ośmiu zawodników z najwyższą ilością punktów dostało się do finału. W tym gronie znalazł się sekc. Aleksander Kadłubek reprezentujący piekarską komendę.
Finał rozegrany został na jednej przygotowanej drodze wspinaczkowej z asekuracją dolną. Kluczowe było pokonanie najdłuższego odcinka trasy w jak najkrótszym czasie. Reprezentant piekarskiej komendy zdobył wówczas siódme miejsce.
Zawody odbyły się w dwóch klasyfikacjach indywidualnej oraz drużynowej. Do klasyfikacji drużynowej sumowano wyniki trzech najlepszych zawodników z danej drużyny. Ostatecznie w klasyfikacji drużynowej funkcjonariusze KM PSP Piekary Śląskie (mł. asp. Tomasz Śliwka, mł. ogn. Grzegorz Otremba, sekc. Aleksander Kadłubek) zajęli 3 miejsce!