Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Policjanci okazali się oszustami? Afera w gliwickiej policji

Autor: w dniu 2024-02-27

Policjanci mieli oszukiwać seniorów. Media donoszą o aferze w gliwickiej policji. Ofiarami bezprawnego postępowania funkcjonariuszy mieli być mieszkańcy województwa śląskiego.

Polsat News podaje, że sześciu funkcjonariuszy gliwickiej policji miało okradać starszych mieszkańców województwa śląskiego metodą "na policjanta", co zresztą – z uwagi na ich profesję – nie było trudne. Proceder ujrzał światło dzienne, kiedy na jaw wyszły szczegóły innego działania niezgodnego z prawem. Wiadomo, że sześciu policjantów zostało zawieszonych, a sprawą zajmuje się prokuratura, która jednak nie udziela żadnych informacji na ten temat.

Chodziło w pierwszej kolejności o transport depozytu pieniężnego osoby zmarłej wskutek wypadku drogowego. Policjanci mieli dostarczyć pieniądze ze szpitala do bliskich zmarłego, ale dotarła do nich tylko część kwoty, resztą policjanci mieli się podzielić między sobą. Ponadto działania przestępcze były wymierzone wobec mieszkańców województwa śląskiego. Śledczy mieli korzystać – jak podaje Polsat News – z danych, które są znane tylko im. Prokuratura prowadząca śledztwo zasłania się dobrem śledztwa. Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach potwierdza z kolei, że kilku policjantów jest zawieszonych. Prowadzone jest wobec nich postępowanie dyscyplinarne, co ma skutkować wydaleniem ich ze służby.

Nie wiadomo, jak długo trwał ten proceder, ale policjantom zależy – jak podkreśla Polsat News – by tę sprawę jak najszybciej wyjaśnić.

Źródło: Polsat News