Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Dziś kolejna Piekarska Ustawka Sportowa

Autor: w dniu 2024-02-27

Piekarskie Koła i Wojciech Krawczyk – Prezes WOPR Piekary Śląskie organizują wspólnie kolejną w tym roku Piekarską Ustawkę Sportową. Ta odbędzie się już dziś, 27 lutego, o godz. 18.00.

Dzisiejszego wieczoru uczestnicy wystartują z Parku w Kamieniu  i wspólnie rowerem, biegowo, z kijami lub bez po ścieżkach rowerowych wyruszą wspólnie, by dotrzeć MOSiR-u przy ul. Olimpijskiej. Do pokonania mają trasę o długości około 5 km. Tym razem obecność swoją zapowiedzieli – jak informuje miasto – przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej z Piekar Śląskich, którzy przybliżą zebranym swoją działalność.

Na starcie, co jest już pewnego rodzaju tradycją, nie zabraknie piekarskich policjantów, którzy przypomną uczestnikom zasady bezpieczeństwa i przytoczą statystyki z piekarskich dróg, a strażnicy miejscy kolejny raz oznakują rowery (znakowanie rowerów już od godz. 16.30).

Biegacze, rowerzyści, maszerujący z kijami (nordic walking) będą poruszać się po ścieżce rowerowej lub chodniku zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Organizatorzy zalecają posiadanie odblasków, kasków ochronnych i przypominają o obowiązkowym wyposażeniu pojazdu, w szczególności w oświetlenie.

Czas, w którym należy się zmieścić, to 60 minut. Nie ma czekania na spóźnialskich, czyli tych, którzy dotrą po upływie godziny od startu. Dla tych, którzy zmieszczą się w wyznaczonym czasie – czeka niespodzianka na mecie.

Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do zapoznania z regulaminem. W razie niekorzystnych warunków atmosferycznych organizatorzy zastrzegają sobie prawo odwołania wydarzenia.