Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Policjanci uratowali bezdomnego. Apel o pomoc

Autor: w dniu 2022-12-15

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Pszowie ratowali życie bezdomnego 60-latka. Do mężczyzny wezwano pogotowie ratunkowe, po tym jak odnaleziono o w wychłodzonym pomieszczeniu gospodarczym.

60-latek mieszkał tam od dłuższego czasu, do tej pory odmawiał przyjęcia pomocy proponowanej przez dzielnicowych. Tym razem trzeba było organizować szybką pomoc.

Mężczyzna był wyziębiony, postanowiono natychmiast wezwać do niego karetkę pogotowia.

Decyzją medyków, 60-latek został zabrany do szpitala. Kolejnego dnia okazało się, że 60-latek wrócił już ze szpitala i noc spędził w swoim prowizorycznym "domu", mimo siarczystych mrozów nocą. Policjanci nakłonili mężczyznę do skorzystania z pomocy. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pszowie znaleźli dla niego tymczasowy dach nad głową – schronienie w rydułtowskim schronisku.

Jak podkreśla policja – aspirant Piotr Jackowski i młodszy aspirant Łukasz Błędowski, dzięki swojej determinacji, nie dopuścili do tragedii.

Policja apeluje byśmy reagowali na widok bezdomnych, którzy potrzebują pomocy.

Przypominamy, że co roku od 1 listopada do 31 marca działa specjalna, całodobowa infoliniaobejmująca teren całego województwa śląskiego, gdzie pod numerem telefonu 987 można uzyskać informację o możliwości pomocy dla osób bezdomnych. Informacje na temat pomocy bezdomnym można także znaleźć na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

Informację o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy, można także przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń BezpieczeństwaW tym celu prosimy o wybranie kategorii zgłoszenia o nazwie "Bezdomność". (Przypominamy, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112, 986 lub 999).

Źródło: Policja Wodzisław Śląski