Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Policjanci wynieśli z płonącego budynku trójkę dzieci

Autor: w dniu 2023-06-21

Policjanci niejednokrotnie udowadniają swoją pracą, że hasło "pomagamy i chronimy" nie jest tylko pustym sloganem. Tak było w przypadku zdarzenia, do którego doszło w Łodygowicach.

W poniedziałek po godzinie 4.00 dyżurny Komisariatu Policji w Łodygowicach otrzymał informację, że w jednym z budynków doszło do pożaru. Na miejsce wysłano mundurowych, którzy byli wówczas na służbie.

Trójka dzieci uratowana z pożaru przez policjantów

Sierżant sztabowy Patryk Błaszcz i starszy sierżant Łukasz Laszczak, którzy byli tego dnia na służbie pojechali we wskazane miejsce. Gdy tam dotarli, pożarem zajęta była elewacja budynku, paliły się krzesła i opony, które znajdowały się przed drzwiami wejściowymi do budynku.

Policjanci natychmiast rozpoczęli gaszenie pożaru. Wtedy obecny na miejscu zarządca budynku powiedział im, że w środku są dwie rodziny z dziećmi. Funkcjonariusze wyważyli drzwi wejściowe i weszli do budynku.

Obudzili śpiących i niczego nieświadomych domowników. Wzięli trójkę małych dzieci, a dorosłym kazali szybko opuścić budynek i iść za sobą. Po chwili na miejsce przyjechali strażacy, którzy przejęli działania.

Podczas pożaru w budynku znajdowało się 9 osób, na szczęście żadna z nich nie ucierpiała na skutek pożaru.