Teraz gramy:

Title

Artist
Background

W pożarze zginęły dwie osoby. Sprawą zajmują się policja i prokuratura

Autor: w dniu 2023-06-12

Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności pożaru, do którego doszło w Zebrzydowicach. W płomieniach stanął opuszczony dom jednorodzinny. W trakcie działań służb na miejscu odnaleziono ciała dwóch osób.

Służby ratunkowe o zdarzeniu zostały zaalarmowane wczoraj wieczorem, około godziny 22.40. Zgłoszenie związane było z wybuchem oraz widocznym dymem, wydobywającym się z opuszczonego domu.

W pożarze w Zebrzydowicach zginęły dwie osoby. Sprawą zajmują się służby

Ogień pojawił się w budynku przy ulicy Skotnickiej w Zebrzydowicach. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, a także strażacy, którzy przystąpili do akcji ratowniczej. Rozmiar pożaru uniemożliwiał wejście do domu. Zebrane przez mundurowych informacje wskazywały na to, że w budynku najprawdopodobniej znajdują się jeszcze dwie osoby. Niestety, w trakcie akcji ratowniczej, strażacy znaleźli ciała dwóch osób.
Czynności na miejscu nadzorował prokurator. Mundurowi zabezpieczali ślady, które mają pomóc w wyjaśnieniu przebiegu tego zdarzenia. Czynności na miejscu zdarzenia trwały całą noc, do wczesnych godzin porannych.

Fot. KPP Cieszyn

W akcji gaśniczej brało udział 14 zastępów z Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie i Jastrzębiu-Zdroju.
Na poniedziałek zaplanowane są dalsze czynności procesowe, w tym z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Śledztwo w tej sprawie prowadzi cieszyńska prokuratura.