Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Policjant zabrał bezdomnego do ciepłego mieszkania, zapewnił opiekę. My też możemy

Autor: w dniu 2022-12-01

Kłobuccy dzielnicowi systematycznie kontrolują pustostany i miejsca, w których mogą przebywać osoby szukające schronienia. Podczas jednej z nich asp. Mariusz Tałaj spotkał bezdomnego, który przebywał w budynku zagrożonym zawaleniem.

Policjant wyciągnął do mężczyzny pomocną dłoń.

Podczas sprawdzania pustostanu w miejscowości Wilkowiecko, odnalazł bezdomnego. Mężczyzna przebywał w budynku grożącym zawaleniem, bez drzwi i okien.

37-latek był dobrze znany dzielnicowemu. Policjant pierwszego kontaktu już wielokrotnie, wspólnie z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opatowie oraz urzędnikami z gminy próbował pomóc mężczyźnie. Niestety, ten każdorazowo odrzucał pomoc i wracał w to samo miejsce, mimo zagrożenia.

Dzielnicowy kolejny już raz nie pozostawił bezdomnego bez wsparcia i po rozmowie odwiózł do mieszkania, w którym jest ciepło i bezpiecznie.

Policja apeluje – o zwracanie uwagi na bezdomnych oraz na osoby starsze mieszkające samotnie, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. W każdym przypadku, gdy zauważymy, żę czyjeś życie jest zagrożone można alarmować służby. 

W ciągu minionej doby odnotowano 3 zgłoszenia na infolinii dla osób bezdomnych. Od 01.11.2022 r. odnotowano 109 zgłoszeń – informują służby wojewody śląskiego.

Źródło: Policja Kłobuck