Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Policyjni „łowcy głów” zatrzymali sprawcę brutalnego napadu

Autor: w dniu 2023-03-02

Policyjni "łowcy głów" z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali 51-latka poszukiwanego listem gończym za brutalny napad. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania, ponieważ miał do odbycia karę 2 lat i 8 miesięcy więzienia.

Policjanci wytropili i zatrzymali go na terenie Krakowa.

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach czyli tzw. "łowcy głów" zajmują się ściganiem sprawców najgroźniejszych przestępstw o charakterze kryminalnym i terrorystycznym, często z użyciem broni palnej. Specjalizują się w poszukiwaniach m.in. podejrzanych o zabójstwa czy udział w zorganizowanych grupach przestępczych.

Śląscy policjanci wytropili 51-letniego mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym m.in. za brutalny napad z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Poszukiwany w przeszłości odbywał karę 15 lat pozbawienia wolności m.in. za rozbój.

Mężczyzna od grudnia 2022 roku ukrywał się – śledczy ustalili, że poszukiwany przebywa na terenie województwa małopolskiego.

Namierzyli go w Krakowie i zatrzymali na parkingu jednego z marketów w centrum miasta. Kompletnie zaskoczony mężczyzna nie stawiał żadnego oporu. Mężczyzna trafił do zakładu karnego.

Źródło: Policja Śląska