Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Politechnika Śląska najlepszą uczelnią w regionie według Perspektyw

Autor: w dniu 2024-06-26

Politechnika Śląska liderem Rankingu Uczelni Akademickich w województwie śląskim. W 25. edycji Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2024 Politechnika Śląska ponownie została najwyżej ocenioną uczelnią akademicką w województwie śląskim. Na podium znalazły się aż siedem kierunków studiów, na których kształcą się studenci Politechniki Śląskiej.

Dzisiaj opublikowano Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2024. Najlepszą uczelnią akademicką na Śląsku ponownie została Politechnika Śląska awansując o jedno miejsce w stosunku do ubiegłego roku.

W Rankingu Studiów Technicznych oceniono 22 kierunki, z których aż w siedmiu Politechnika Śląska znalazła się na podium w skali ogólnopolskiej. Drugie miejsce zajął kierunek górnictwo i geologia oraz inżynieria biomedyczna natomiast na trzecim miejscu sklasyfikowano kierunki: architektura, automatyka robotyka, elektrotechnika, energetyka a także mechanika i budowa maszyn.

Warto odnotować, że niemal wszystkie kierunki studiów uzyskały wyższą lokatę niż w poprzednim roku.

Politechnika Śląska w ogólnopolskiej klasyfikacji zajęła jedenaste miejsce. Jeśli chodzi o śląskie podium to uzupełnia je Akademia WSB z Dąbrowy Górniczej na drugim miejscu i Uniwersytet Śląski z trzecią lokatą. Ranking jest dostępny na stornie internetowej Perspektyw

Foto: www.2024.ranking.perspektywy.pl