Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pomaganie przez bieganie. Ruszyły zapisy na Bieg Goara w Gliwicach

Autor: w dniu 2023-02-01

Zapisy ruszyły. Można już zgłaszać się na szósty Charytatywny Bieg Goara. Ten organizowany jest tradycyjnie przez Gliwickiego Centrum Edukacyjno – Rehabilitacyjne.

Zebrali już na ścieżkę sensoryczną, plac zabaw – teraz zbierają na transport. Ruszyły zapisy na szósty Charytatywny Bieg Goara.

Bieg Goara w Gliwicach – ruszyły zapisy

Wydarzenie odbędzie się w Lesie Komunalnym w Gliwicach i jak co roku, towarzyszyć mu będzie piknik rodzinny. W zawodach rywalizować mogą dorośli biegacze, ci młodsi, jest też przygotowany bieg z wózkami i bieg dzieci. W tym roku nowość, zachęca Katarzyna Zamora z gliwickiego Centrum Edukacyjno- Rehabilitacyjnego.

-W tym roku organizujemy również dodatkowy bieg dla dzieci tzw Bieg Gospodarza. Jest to bieg dla naszych absolwentów, którzy ze względu na swoje ograniczone możliwości fizyczne nie są w stanie zakwalifikować się do wcześniejszych kategorii.

Dzięki poprzednim edycjom imprezy udało się stworzyć dla dzieci plac zabaw, a także ścieżkę sensoryczną. Sam bieg i cała impreza charytatywna odbędzie się 13 maja w Lesie Komunalnym w Gliwicach.

– Zbieramy na busa. Funkcjonujemy jako ośrodek od lat 30-tu, i od 30 lat dowozimy dzieci do naszej placówki z całego powiatu gliwickiego. Niestety jeden z naszych samochodów powoli nie nadaje się do transportowania podopiecznych, więc chcemy zakupić nowy środek transportu – mówi Katarzyna Zamora z gliwickiego Centrum.

Zapisy oraz szczegółowe informacje dostępne są na naszej stronie: http://www.gcer.pl/vi-bieg-sw-goara/ .Radio Piekary patronuje imprezie

Fot: https://www.facebook.com/events/988556262098577


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.