Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ponad 20 kilogramów narkotyków przejętych przez policję

Autor: w dniu 2023-05-30

Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali trzech mężczyzn. Mieli oni łącznie ponad 20 kilogramów narkotyków. Dwóch z nich zostało już tymczasowo aresztowanych, a trzeci objęty dozorem policyjnym. 

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej w ciągu zaledwie jednego tygodnia przejęli z zagłębiowskiego rynku ponad 20 kilogramów różnego rodzaju narkotyków.

Ponad 20 kilogramów narkotyków zniknęło z rynku

Pierwszy w ręce kryminalnych, wskutek rozpracowania narkotykowych dilerów, wpadł 22-letni mężczyzna. Do jego zatrzymania doszło w jego mieszkaniu. W wyniku przeprowadzonej akcji policjanci znaleźli i skonfiskowali ponad 16 kilogramów różnych rodzajów narkotyków, w tym marihuanę i metamfetaminę. W tym przypadku kara może wynieść nawet 12 lat więzienia. Do następnego zatrzymania doszło na terenie powiatu będzińskiego. W mieszkaniu 26-letniego mężczyzny policjanci znaleźli ponad 750 gramów suszu marihuany. Niedługo trzeba było czekać na wpadkę kolejnego z handlarzy nielegalnym towarem. Tym razem w Sosnowcu stróże prawa przechwycili przeszło 3,2 kilograma amfetaminy i blisko 200 gramów marihuany. Posiadaczem nielegalnych substancji był 22-letni mieszkaniec Sosnowca. Zabezpieczone narkotyki zostały przekazane do dalszych badań laboratoryjnych, aby dostarczyć dowodów do postępowania karnego przeciwko podejrzanym.

Dwaj zatrzymani 22-latkowie, decyzją sądu, zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące, a 26-latek objęty dozorem policyjnym. Na podstawie zgromadzonych dowodów prokuratura postawiła pierwszemu z nich zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków w celu dalszej dystrybucji, za co grozi do 12 lat więzienia. Dwaj pozostali usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Dąbrowa Górnicza