Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pościg ulicami Chorzowa, Bytomia i Piekar Śląskich

Autor: w dniu 2023-03-27

Dwie osoby zatrzymane po policyjnym pościgu prowadzonym ulicami Chorzowa, Bytomia i Piekar Śląskich. Kierowca ominął blokadę, a potem, razem z pasażerami, zaczął uciekać pieszo. 

Czerwony Fiat Seicento z trzema mężczyznami w środku zwrócił w sobotę uwagę policjantów z chorzowskiej drogówki. Kierowca zlekceważył dawane mu sygnały do zatrzymania się i wówczas rozpoczął się pościg.

Pościg ulicami Chorzowa, Bytomia i Piekar Śląskich

Ten, kto siedział za kierownicą łamał wszelkie przepisy drogowe. Nie zwracał uwagi na znaki, a wyjeżdżając z jednej z podporządkowanych ulic, omal nie doprowadził do kolizji. Policjanci chcieli zrównać się z nim na ulicy Katowickiej, ale wtedy kierowca gwałtownie zmienił pas, zajechał im drogę i uderzył w radiowóz. Po minięciu Bytomia pościg przeniósł się na ulice Piekar Śląskich. Policyjna blokada ustawiona była na ulicy Oświęcimskiej, ale kierowca wjechał na chodnik i zdołał ją ominąć. Ostatecznie szaleńcza jazda została przerwana chwilę po tym, jak samochód uderzył w krawężnik – na wysokości parku w Brzozowicach. Choć kierowca i pasażerowie próbowali jeszcze uciekać pieszo, ale wszyscy zostali zatrzymani.

Kierowca bez uprawnień, w aucie narkotyki

Jak się okazało, kierowca fiata – 22-latek ze Świętochłowic ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kierowca był trzeźwy, pobrano mu krew do badań na obecność narkotyków. Odpowiedzialności nie uniknie również 20-letni pasażer, przy którym mundurowi znaleźli narkotyki. 22-latek został objęty policyjnym dozorem. Oprócz zlekceważenia sądowego zakazu odpowie też m.in. za ucieczkę przed policjantami.

Za popełnione przestępstwa grozi mu 5 lat więzienia.