Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Fundacja Mam Marzenie szuka wolontariuszy

Autor: w dniu 2023-03-27

Spełniają marzenia chorych dzieci, ale potrzeba do tego zaangażowania wolontariuszy, a tych brakuje. Fundacja Mam Marzenie prowadzi ciągły nabór. 

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy. Chętni do działania w takim charakterze mogą się zgłaszać.

Fundacja Mam Marzenie pomaga i szuka

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Najważniejsze jest dostarczenie chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość. Zadanie to realizują tylko wolontariusze i to właśnie oni są poszukiwani. Jak można aplikować? Cała procedura składa się z 6 kroków:

  1. Pobierz ankietę, wypełnij ją i wraz z 3 listami polecającymi (np. od szefa, kolegów i koleżanek, rodziny czy nauczyciela) dostarcz do koordynatora wybranego przez siebie oddziału.
  2. Przyjdź na spotkanie wolontariuszy.
  3. Przejdź okres próbny – to 3 miesiące, w trakcie których zapoznajesz się z teorią i praktyką pracy wolontariusza. To czas, kiedy każdy chętny przekonuje się, czy taka forma udzielania się na rzecz innych mu odpowiada, a koordynator sprawdza, czy prawidłowo realizuje zadania.
  4. Zdecyduj, wspólnie z koordynatorem, czy decydujesz się na podjęcie wolontariatu.
  5. Zdaj test obejmujący podstawowe zagadnienia – żebyś potrafił odpowiedzieć na pytania zadawane przez dzieci, rodziców czy sponsorów.
  6. Podpisz umowę i zostań już oficjalnie wolontariuszem Fundacji Mam Marzenie.

Wolontariat – jakie ma zalety?

Wolontariat jest okazją do tego, by nieść pomoc, zdobywać nowe znajomości i umiejętności. Dodatkowo może pomagać w tym, by budować karierę zawodową. Na co dzień wykonuje się szereg zadań, które sprzyjają temu, by uczyć się pracy zespołowej, jednak to nadal niepełny rejestr zalet. Chętni mogą o wszystkich szczegółach poczytać na stronie www.www.mammarzenie.org.