Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Racibórz: Pośpiech kosztował go utratę prawa jazdy

Autor: w dniu 2024-04-13

Kolejny kierowca stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Motocyklista jechał na ulicy Piaskowej w Raciborzu z prędkością 105 km/h. Na 3 miesiące będzie musiał pożegnać się z prawem jazdy.

Policjanci z raciborskiej drogówki na ulicy Piaskowej w Raciborzu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości. Pomiar wskazał, że 39-latek jechał 105 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje "pięćdziesiątka".

Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi. W tym przypadku, za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, policjanci dodatkowo zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące – informuje raciborska policja.

Warto pamiętać, że kierowca, który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, traci prawo jazdy na 3 miesiące. Jeżeli w tym czasie ponownie wsiądzie za kierownicę, okres ten zostaje przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku kolejnego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie, starosta wydaje decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Foto i źródło. Policja Racibórz