Teraz gramy:

Title

Artist
Background

„Postaw na Zdrowie” w Piekarach Śląskich

Autor: w dniu 2023-10-03

Już niebawem na terenie Piekar Śląskich będzie odbywać się akcja profilaktyczna "Postaw na Zdrowie". To okazja do skorzystania z bezpłatnych badań i konsultacji ze specjalistami. Odbędzie się też Piekarski Dzień Różowej Wstążki.

Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w tegorocznej edycji miejskiej akcji profilaktycznej "Postaw na Zdrowie", w ramach której będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich. Działania prowadzone będą w październiku w placówkach opieki zdrowotnej znajdujących się na terenie miasta. Akcja rozpocznie się już 5 października i potrwa do 31 października. 13 października odbędzie się też Piekarski Dzień Różowej Wstążki i miasteczko zdrowia.

"Postaw na Zdrowie" w Piekarach Śląskich

W ramach profilaktyki chorób oraz bezpłatnego dostępu do lekarzy specjalistów mieszkańcy Piekar Śląskich będą mogli sprawdzić swój stan zdrowia. W październiku w wyznaczone dni piekarskie Niepubliczne Zakłady Opieki Zdrowotnej oferować będą mieszkańcom miasta szereg konsultacji, m.in.: laryngologicznych, okulistycznych, fizjoterapeutycznych czy dietetycznych.

Dzięki akcji profilaktycznej "Postaw na Zdrowie" będzie można skorzystać również z badań słuchu, wzroku, wad postawy i schorzeń kręgosłupa dzieci i dorosłych. Dla seniorów zorganizowane będą darmowe porady żywieniowe wraz z pomiarami antropometrycznymi i oceną odżywienia organizmu. Z kolei w ramach wydarzenia prozdrowotnego tzw. Białej Soboty poruszane będą tematy związane m.in. porady dla kobiet w ciąży lub par planujących dziecko, zapisy na wizytacje na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym, KTG dla pacjentek ciężarnych czy też porady dotyczące opieki nad noworodkiem.

Lista placówek, instytucji oraz stowarzyszeń biorących udział w akcji:

Poniżej pełny harmonogram akcji "Postaw na Zdrowie":