Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Poszukiwania nad zbiornikiem Pławniowice. Potwierdziło się najgorsze

Autor: w dniu 2023-07-10

Od wczorajszego wieczoru nad zbiornikiem Pławniowice prowadzone są poszukiwania. Z pozyskanych przed chwilą informacji wynika, że odnaleziono ciało młodego mężczyzny. 
Wczoraj wieczorem Ochotnicza Straż Pożarna w Rudzińcu poinformowała, że nad zbiornikiem Pławniowice w Niewieszy prowadzone są poszukiwania.

Poszukiwania nad zbiornikiem Pławniowice. Odnaleziono ciało

Informacja o koniecznej interwencji w związku z poszukiwaniami osoby zaginionej wpłynęła do strażaków 9 lipca o 22.25. Na miejsce skierowano liczne służby m.in. z Gliwic, Rudzińca, Pyskowic, Bytomia, Pławniowic. Na miejsce przybyli też policjanci.
Podinspektor Marek Słomski – oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach poinformował, że przed godziną 12.00 zauważono na wodzie zalewu Pławniowice ciało młodego mężczyzny. Już wtedy prawdopodobne było, iż to osoba poszukiwana od wczorajszego wieczoru, ale konieczna będzie identyfikacja zwłok.
O 13.30 podinsp. Słomski potwierdził w rozmowie z naszym reporterem, że odnaleziony mężczyzna to poszukiwany 26-latek, który bawił się w niedzielę nad wodą wraz z rodziną, partnerką i grupą swoich znajomych.
Tylko w weekend 7-9 utonęło 13 osób.