Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Potrzebujący otrzymują żywność. Zadaniem zajmuje się Caritas

Autor: w dniu 2024-07-11

10 lipca odbyła się pierwsza dostawa żywności z Caritas. Prawie 2,5 tony na 200 paczek dla potrzebujących. W działania te włączyli się: się piekarscy radni Maciej Czempiel i Andrzej Wymysło, a także przedstawiciele Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 1 w Piekarach Śląskich. W pół godziny rozładowano dwie ciężarówki z produktami spożywczymi. W krótkim czasie wydano potrzebującym połowę tych produktów.

Żywność będzie wydawana jeszcze jutro. Do Piekar Śląskich dotarła pomoc dla najuboższych rodzin. Osoby, które otrzymały specjalne skierowanie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie mogą zgłaszać się po odbiór artykułów spożywczych:

-Jest to organizowane przez Caritas archidiecezji katowickiej. Skierowania wydaje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich. Przyjechało 2,5 tony żywności. Dwa samochody. Wydajemy to na bieżąco. To mąka, cukier,  mleko, ser żółty, konserwy, kryterium jest przede wszystkim dochodowe – mówił piekarski radny Maciej Czempiel.

Żywność można odbierać w starym, nieczynnym już budynku szpitala miejskiego. Wejście od strony ulicy Szpitalnej. Punkt będzie działał do jutra do godziny 14:00.