Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wstrząs w kopalni „Rydułtowy”. Uruchomiono infolinię dla rodzin

Autor: w dniu 2024-07-11

Wstrząs w kopalni "Rydułtowy". Na miejscu trwa akcja ratunkowa, a Polska Grupa Górnicza uruchomiła specjalną infolinię przeznaczoną dla rodzin górników.

W związku z wysokoenergetycznym wstrząsem, który wystąpił w czwartek 11 lipca w ruchu Rydułtowy kopalni ROW oraz trwającą wciąż akcją ratunkową uruchomiono w porozumieniu z dyrekcją kopalni specjalną linię telefoniczną przeznaczoną dla rodzin górników: informacji udziela Dział BHP Ruchu Rydułtowy pod numerem telefonu 32 729 45 30.

Wstrząs w kopalni "Rydułtowy". Uruchomiono infolinię dla rodzin górników

Na razie nie ma informacji o poszkodowanych – podobnie jak o tym, ilu dokładnie górników znajdowało się w zagrożonym rejonie, choć te dane zostały z czasem zaktualizowano. Wedle dostępnych obecnie w rejonie zagrożenia przebywało 68 górników. 15 wyjechało na powierzchnię – 10 spośród nich znajduje się w szpitalach (ich stan jest stabilny), 5 jest badanych. Pod ziemią przebywa zatem jeszcze 53 górników. Wedle najnowszych, niepokojących danych, które potwierdziła Aleksandra Wysocka-Siembiga, wynika, iż nie ma kontaktu z dwoma górnikami.

Informacja dotycząca infolinii została też potwierdzona w mediach społecznościowych, gdzie pojawił się komunikat o tym, że poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali w Jastrzębiu, Rybniku i Raciborzu

Jak przebiegają działania na miejscu?

Zdjęcie wyróżniające: Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach