Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Powstają nowe miejsca parkingowe. To zadanie w ramach BO

Autor: w dniu 2024-02-23

Nowe miejsca parkingowe powstają w Piekarach Śląskich. Zadanie to realizowane jest w ramach zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.
Trwa realizacja kolejnego projektu z Budżet Obywatelski Piekary Śląskie. Za kwotę blisko 800.000 zł na osiedlu Wieczorka (w rejonie między ulicami Maczka i Waculika) powstaje 51 miejsc parkingowych, w tym 4 dla osób niepełnosprawnych. Szacowany termin zakończenia robót to przełom marca i kwietnia br. Autorem tego projektu jest Marcin Kobyłecki.
Zadanie zakłada zagospodarowanie działki w postaci parkingu dla samochodów osobowych. Parking obejmuje, jak informuje magistrat, realizację dróg manewrowych o szerokości 5,50 m, które zostaną wykonane z kostki betonowej w kolorze szarym.
Miejsca postojowe powstaną z płyt ażurowych. Jezdnie oraz miejsca postojowe otoczone będą zieleńcem, w którym pojawią się nasadzenia. W ciągu jezdni manewrowych oraz miejsc postojowych wykonane zostanie odwodnienie w postaci wpustów ulicznych oraz kanalizacji deszczowej. Zadanie obejmuje także budowę oświetlenia.