Teraz gramy:

Title

Artist
Background

137 miliardów euro dla Polski. Zapowiedź szefowej Komisji Europejskiej

Autor: w dniu 2024-02-23

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała podczas wizyty w Polsce, że w przyszłym tygodniu mają zapaść dwie kluczowe decyzje dotyczące uwolnienia środków w wysokości nawet 137 miliardów euro.

Premier Donald Tusk zapowiedział dzisiaj, 23 lutego, podczas udziału w trójstronnym spotkaniu z udziałem szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen i premiera Belgii Alexandrem de Croo, że kwota 600 miliardów złotych – zapowiedział szef polskiego rządu – będzie dobrze wykorzystana.

Ursula von der Leyen zaznaczyła, że jest pod wrażeniem polskich władz w zakresie praworządności. Decyzje w sprawie dwóch funduszy zablokowanych dotąd dla Polski mają być odblokowane w przyszłym roku. To środki z funduszy Next Generation i funduszy spójności.

– Silna praworządność oznacza bardziej odporne społeczeństwo, a tego potrzebujemy bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Władimir Putin i jego przyjaciele robią wszystko, co tylko mogą, żeby zatruć debatę publiczną w całej Europie przez kłamstwa i dezinformację starają się zasiać podziały – powiedziała szefowa KE.

Źródło: interia.pl