Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Powstaje sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu w Brzezinach Śląskich

Autor: w dniu 2024-04-26

Na skrzyżowaniu ulic Bednorza i Roździeńskiego w Piekarach Śląskich nie ma problemów z brakiem widoczności, samo w sobie nie jest też skomplikowane, jeśli chodzi o kwestie pierwszeństwa, a wypadków było tam niemało. Podjęto decyzje o zamontowaniu sygnalizacji świetlnej. Prace trwają.

W Piekarach Śląskich powstają kolejne sygnalizacje świetlne. Najpierw pojawiła się ta na skrzyżowaniu ulic Bednorza i DK94, gdzie ułatwia włączenie się do ruchu i niewątpliwie wpływa na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa, zaś obecnie trwają prace przy Bednorza i Roździeńskiego.

Powstaje sygnalizacja świetlna w Brzezinach Śląskich

W tej chwili trwają prace na "feralnym" skrzyżowaniu, na którym dochodziło do wielu wypadków wynikających nie ze złej widoczności, ale ze zwykłego ignorowania znaku STOP i nie ustępowania pierwszeństwa.

Równie ważne jest, podkreślają władze miasta, uruchomienie sygnalizacji Pod Lipami, bo – jak Krzysztof Turzański – I Zastępca Prezydenta Miasta Piekary Śląskie – włączanie się do ruchu w tym miejscu nie należy do najprostszych zadań.

-To bardzo ważne, zwłaszcza w kontekście planowanego remontu Podmiejskiej i objazdu przez Zieloną i Pod Lipami – podkreśla Turzański.