Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Powstaną nowe hale sportowe. Z myślą o młodych sportowcach

Autor: w dniu 2024-04-25

Jeszcze w tym roku społeczność trzech sosnowieckich szkół powinna się cieszyć z nowych, wielofunkcyjnych hal sportowych. Sosnowiec jest jednym z pierwszych miast, które rozpoczyna budowę przyszkolnych hal sportowych w ramach rządowego programu Olimpia.

Hale powstaną – jak informuje sosnowiecki magistrat – przy szkołach w Milowicach, Starym Sosnowcu oraz Klimontowie. Każda z nich ma mieć powierzchnię ponad 1100 metrów kwadratowych.

– W każdej znajdzie się miejsce na wielofunkcyjne boisko o wymiarach pola gry 20 m x 40 m. Powstanie także zaplecze sanitarne. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa obiekty będą monitorowane – cieszy się Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Hala powstanie przy szkole podstawowej nr 12 przy ul. Baczyńskiego w Milowicach. Zostanie wybudowana, jak informuje miasto, nad obecnym boiskiem o nawierzchni poliuretanowej, która zostanie również wyremontowana. Taka nawierzchnia zostanie również zastosowana w pozostałych dwóch obiektach.

Prace będą skomplikowane

Budowa hal przy ZSO nr 3 (ul. Piłsudskiego, Stary Sosnowiec) oraz przy SP 25 w Klimontowie będzie nieco bardziej skomplikowana. W tych przypadkach wykonawca będzie najpierw musiał zlikwidować betonową nawierzchnię i w ich miejscu wybudować hale.

Elementem wyróżniającym inwestycje będą mobilne strzelnice laserowe (wirtualne) na minimum cztery stanowiska strzeleckie. Instalacje mają być możliwe do rozkładania i instalowania na samej hali na czas prowadzenia zajęć strzeleckich.

Na budowę hal miasto pozyskało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na kwotę prawie 7 mln zł. Z własnego budżetu miasto dołożyło 8 mln zł.

Program Olimpia zakłada, że hale będą ogólnodostępne, wykorzystywane także do zajęć pozalekcyjnych