Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Powstanie zachodnia obwodnica Raciborza

Autor: w dniu 2023-11-28

Zachodnia obwodnica Raciborza znalazła się na liście inwestycji priorytetowych. Długo oczekiwana przez mieszkańców Raciborza i okolic inwestycja, zmniejszy natężenie ruchu w centrum miasta, co przyniesie korzyści w postaci mniejszych korków, poprawy bezpieczeństwa oraz nowych miejsc pracy.

Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy oraz wiceminister Spraw Zagranicznych Paweł Jabłoński przekazali informację o wpisaniu Zachodniej obwodnicy Raciborza na rządową listę 100 obwodnic. Zostały zabezpieczone środki na ten cel w wysokości 500 milionów zł.

Zachodnia Obwodnica to największa inwestycja drogowa Raciborza. Będzie to nie tylko rozwiązanie problemów komunikacyjnych, ale także ważny aspekt dla lokalnej gospodarki – mówi prezydent Dariusz Polowy.

Niezależnie od tego jak ukształtuje się nowy rząd, Zachodnia Obwodnica Raciborza jest wpisana do wieloletniego programu. To oznacza, że projekt zostanie zrealizowany – zapewnił wiceminister Paweł Jabłoński.

Obwodnica umożliwi uniknięcie ruchu ciężkiego transportu w centrum miasta, co zminimalizuje korki i zwiększy bezpieczeństwo na drogach. Mieszkańcy mogą spodziewać się także nowych miejsc pracy, gdyż projekt przyniesie korzyści lokalnej gospodarce.

Realizacją projektu zajmie się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, współpracując z władzami lokalnymi i wojewódzkimi.

Foto i źródło: UM Racibórz