Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pożar aut na osiedlowym parkingu. Mamy komentarz służb

Autor: w dniu 2023-09-18

Mieszkańcy katowickiego osiedla Gwiazdy informowali rano o pożarze samochodów, które stały na jednym z parkingów. Poznaliśmy szczegóły interwencji służb, które wezwano na miejsce.

Dwa samochody spaliły się całkowicie, dwa kolejne uległy uszkodzeniu. Wcześnie rano, strażacy gasili pożar na katowickim osiedlu Gwiazdy.

Pożar aut na osiedlu Gwiazdy

Wiadomo, że zgłoszenie wpłynęło do służb przed godziną 6.00. Rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach kapitan Rafał Gruszka, raportował, że na miejsce skierowano dwa zastępy ratowniczo-gaśnicze.

-Po dojeździe na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym przekazał informację o rozwiniętym pożarze dwóch samochodów osobowych. Strażacy na palące się samochody podali dwa prądy piany gaśniczej w natarciu oraz jeden prąd wody w obronie na sąsiadujące obiekty. W wyniku tego zdarzenia dwa samochody uległy całkowitemu spaleniu, a dwa kolejne zostały uszkodzone – mówi kapitan Rafał Gruszka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Wbrew obawom mieszkańców, wygląda na to, że przyczyną pożaru nie było podpalenie, a awaria jednego z samochodów

-Raczej chodziło o awarię samochodu, ponieważ kierujący działaniem gaśniczym rozmawiał z osobą, która przy odpalaniu tego samochodu zauważyła, że coś zaczyna się dziać z samochodem i w wyniku tej awarii samochodu najprawdopodobniej doszło do pożaru – dodaje Gruszka.

Sprawa jest wyjaśniana, ale dowiedzieliśmy się, że osoba, która chciała rano uruchomić auto, które wyposażone jest w instalację gazową, a do samozapłonu doszło, gdy chciała jechać do pracy. Dodajmy, że w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.