Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Katowice: Budują kanalizację deszczową. Zmiany w organizacji ruchu

Autor: w dniu 2023-09-18

W rejonie skrzyżowania ulic Trzech Stawów, Gospodarczej i Porcelanowej w Katowicach obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu w związku z budową kanalizacji deszczowej.

Prace prowadzone są w ramach realizacji inwestycji "Przygotowanie terenów pod budownictwo mieszkaniowe przy ulicy Gospodarczej – etap II". W tym tygodniu wykonawca przystępuje do kolejnych prac, tym razem wzdłuż ul. Porcelanowej w kierunku Fabryki Porcelany.

Rozpoczęcie tego etapu prac planowane jest na połowę tygodnia. Wykonawca będzie prowadził działania na około 40-metrowych fragmentach jezdni, by zminimalizować wpływ na płynność ruchu.

W trakcie robót ruchem będą kierowały uprawnione do tego osoby, a w pozostałym czasie będzie obowiązywać ruch wahadłowy, sterowany tymczasową sygnalizacją świetlną. Całkowita długość budowanej kanalizacji w ciągu ulicy Porcelanowej wynosi 700 metrów.

W związku z inwestycją, przypomina KAW, zmienił się przebieg trasy rowerowej numer 5. Na odcinku biegnącym od ronda w pobliżu cmentarza przy ul. Gospodarczej do ul. Szopienickiej jest prowadzona alternatywną trasą i nie prowadzi już przez las, ale drogą dla rowerów, która biegnie ulicą Gospodarczą.

Rowerzyści jadący z kierunku Doliny 5 Stawów po dotarciu do ul. Szopienickiej będą mogli pojechać na północ w stronę Nikiszowca lub na południe, by dostać się do dzielnicy Giszowiec.