Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pożar domu jednorodzinnego w Rybniku. Nie żyje jedna osoba

Autor: w dniu 2023-12-18

Jedna osoba zginęła w wyniku pożaru domu jednorodzinnego. W miejscu zdarzenia, podczas prowadzonych działań, poszkodowany został strażak, który trafił do szpitala.

Strażacy interweniowali dziś na terenie Rybnika w związku z pożarem domu jednorodzinnego przy ulicy 1 Maja w Rybniku-Chwałowicach. Zgłoszenie wpłynęło do służb przed godziną 11.00.

-O godzinie 10.39. Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Rybniku odebrało zgłoszenie o zadymieniu w budynku jednorodzinnym, na poddaszu. Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu okazało się, że pożar na miejsce na pierwszym piętrze  – poinformował reportera Radia Piekary Adama Grabałowskiego asp. Wojciech Kasperzec – oficer prasowy KM PSP w Rybniku.

Wiadomo, że w ciągu prowadzonych działań poszkodowany został jeden strażak, a w budynku odnaleziono ciało kobiety.

-W wyniku silnego zadymienia poszkodowany został jeden ze strażaków, który wchodził do wewnątrz w celu przeszukania. Z urazem nogi został przetransportowany do szpitala, natomiast w miejscu wystąpienia pożaru, na pierwszym piętrze, znaleziono zwłoki kobiety, około 60-letniej. Czekamy na prokuratora, który udaje się na miejsce – informuje asp. Kasperzec.

W czasie prowadzonych działań występowały na miejscu utrudnienia drogowe. W akcji wzięło udział 5 strażackich zastępów. Na tę chwilę nie zostało potwierdzone, co było przyczyną powstania ognia.

Fot. ARC