Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pożar domu w Mysłowicach. Jak przebiegały działania służb?

Autor: w dniu 2023-05-05

Strażacy musieli podjąć interwencję w związku z pożarem, który wybuchł w jednym z budynków na terenie Mysłowic. Na miejscu działali też policjanci, którzy pomogli mieszkańcom. 

Do zdarzenia doszło w czwartkowy poranek. Tuż po godzinie 6:00 do dyżurnego mysłowickiej policji wpłynęła informacja o pożarze domu jednorodzinnego przy ulicy Janowskiej.

Pożar domu w Mysłowicach. Konieczna była ewakuacja

Na miejsce skierowano trzech policjantów mysłowickiej drogówki. Kiedy przybyli na miejsce, wsparli mysłowickich strażaków w prowadzonych działaniach. Przy pomocy drabiny pukali w okna budynku, żeby obudzić czterech niczego nieświadomych lokatorów. Dodatkowo pomogli tym osobom opuścić objęty pożarem budynek, by ostatecznie upewnić się, czy płonący dom na pewno jest już pusty.

Fot. KMP Mysłowice

W wyniku pożaru nikt nie potrzebował pomocy medycznej, ale warunki pogodowe – z uwagi na niską temperaturę powietrza – nie były sprzyjające. Policjanci zaprosili zatem osoby ewakuowane do radiowozu, by mogły się w nim ogrzać. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Źródło: KMP Mysłowice