Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Oszukiwali metodą „na policjanta”. Zostali złapani

Autor: w dniu 2023-05-05

Podawali się za policjantów i wyłudzali pieniądze od swoich ofiar, które oszukane zostały na kwotę kilkuset tysięcy złotych. 

Policjanci z Zabrza zatrzymali dwóch mieszkańców Wrocławia, którzy wzięli udział w oszustwach metodą "na policjanta". Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, które dotyczyły trzech takich przestępstw. Na wniosek śledczych, Sąd Rejonowy w Zabrzu mężczyźni trafili do tymczasowego aresztu.

Oszuści działali metodą "na policjanta"

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu ustalili tożsamość i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 32 lat,  którzy brali udział w co najmniej trzech oszustwach metodą "na policjanta". Do zatrzymania doszło w ubiegłym tygodniu we Wrocławiu.

Fot. KMP Zabrze

Do przestępstw, za które mężczyźni usłyszeli zarzuty, doszło w lutym i marcu.

-Do przestępstw, których dopuścili się ci mężczyźni, doszło na terenie Zabrza oraz Gliwic. Ich ofiarą padła jedna zabrzanka i dwie gliwiczanki. Łącznie udało im się wyłudzić od tych kobiet kwotę ponad 365 tysięcy złotych – mówi mł. asp. Sebastian Bijok z zabrzańskiej policji

Podejrzanym przedstawiono zarzuty, które dotyczyły oszukania jednej mieszkanki Zabrza oraz dwóch gliwiczanek. Teraz zatrzymanym grozi kara do 8 lat więzienia. Czynności w sprawie trwają.