Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Seniorka z Zabrza okradziona przez oszustów

Autor: w dniu 2023-01-30

Fałszywi pracownicy energetycy okradli mieszkankę Zabrza. Chcieli, jak mówili, sprawdzić instalację. Wraz z nimi przepadły oszczędności starszej kobiety. 

Do zdarzenia doszło w piątek. Wtedy do policjantów z Komisariatu III Policji w Zabrzu zgłosiła się 83-letnia zabrzanka, która poinformowała, że przed godziną 11.00 do jego mieszkania przy ulicy Korczoka przyszło dwóch mężczyzn podających się za pracowników elektrowni.

Mieli sprawdzić instalację elektryczną. Okazali się złodziejami

Oszuści oznajmili, iż muszą dokonać sprawdzenia instalacji elektrycznej. Kobieta im uwierzyła i wpuściła mężczyzn do mieszkania. Jeden z nich odwrócił jej uwagę, wypełniając z nią formularze, a w tym czasie drugi swobodnie poruszał się po mieszkaniu, udając, że sprawdza instalację elektryczną. Złodziejom z mieszkania seniorki udało się ukraść ponad 50 tysięcy złotych.

-Ostrzegamy przed wpuszczaniem do mieszkań obcych. Przestępcy żerują na naiwności ludzi i wykorzystują do tego procederu przede wszystkim osoby starsze. Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego regionu by zadbali o swoich bliskich w podeszłym wieku i uczulili ich na tego typu zachowania. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym – zwracają się policjanci w komunikacie.

Podkreślają, że trzeba zwrócić uwagę na tych, którzy podają się za pracowników administracji budynków i inkasentów.

-Kiedy osoba przedstawia się jako pracownik firmy lub urzędu, zawsze prośmy o okazanie legitymacji, bądź sprawdźmy to telefonicznie. W tego typu sytuacjach zawsze możemy również poprosić życzliwego sąsiada o pomoc, aby towarzyszył nam podczas takiej wizyty. Oszuści wykorzystują fakt, że starsi ludzie stosunkowo szybko nabierają zaufania do nowo poznanych osób i nawet jeśli słyszeli o podobnych kradzieżach, to nie biorą pod uwagę, że to właśnie na nich może być zastawiona pułapka – informują policjanci

O wszystkich podejrzanych sytuacjach należy natychmiast poinformować policję.


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.