Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pożar hali produkcyjnej w Mikołowie [AKTUALIZACJA]

Autor: w dniu 2024-04-09

Strażackie zastępy z różnych stron województwa śląskiego walczą z pożarem, który wybuchł w hali produkcyjnej na terenie Mikołowa. 

Służby prowadzą działania w obiekcie przy ulicy Kościuszki w Mikołowie, gdzie produkowane są guma i brykiet. Zgłoszenie o zdarzeniu zarejestrowano około 20.00. Po godzinie 22.00 sytuacja nie została jeszcze opanowana, choć w działaniach bierze udział ponad 20 strażackich zastępów.

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej informuje, że ogniem objęty jest obszar około 20 000 metrów kwadratowych, zaś sama hala magazynowa ma wymiary okolo 200×130 m.

W związku z pożarem, który wybuchł w odległości około 200 metrów od najbliższych zabudowań mieszkalnych nie było konieczności przeprowadzenia ewakuacji mieszkańców. Nie ma informacji o osobach rannych. Wedle danych podawanych ok. 22.16, w akcji bierze udział blisko 100 strażaków, jednak siły były dotąd systematycznie zwiększane. Wedle ostatniego komunikatu na miejscu działania podejmowało 150 strażaków i 40 samochodów straży pożarnej.

Fot. KM PSP Tychy

Działania gaśnicze zakończyły się po 2.00 w nocy, trwa szacowanie strat. Przyczynę powstania ognia zbadają biegli.

Fot. KM PSP Tychy