Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ratowniczka medyczna nie była obojętna. Nie wahała się ani chwili!

Autor: w dniu 2024-04-09

Zadzwoniła na służby i pojechała za kierowcą, którego zachowanie stanowiło realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Okazało się, że postawa kobiety przyczyniła się do zatrzymania kompletnie nieodpowiedzialnego kierującego.

Kobieta, która na co dzień pracuje jako ratownik medyczny zareagowała, gdy zobaczyła nietypową sytuację na drodze. Kiedy w niedzielny wieczór zauważyła nietrzeźwego mężczyznę, który wsiadł do samochodu i odjechał, nie wahała się zainterweniować.

Ruszyła za nim, a o swoich podejrzeniach poinformował policjantów. Dzięki jej reakcji mundurowi zdołali zatrzymać do kontroli 48-latka, który siedział za kierownicą Opla. Ten został przebadany alkomatem. W wydychanym powietrzu miał blisko 3 promile alkoholu. To nie wszystko. Prowadził, choć nie miał prawa jazdy – zostało mu zatrzymane kilka lat temu, zaś auto, którym się poruszał, nie posiadało ważnych badań technicznych. Mężczyźnie grożą: wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka kara finansowa oraz nawet 3-letni pobyt w więzieniu.

To już kolejna sytuacja, kiedy właściwa i zdecydowana postawa mieszkańców naszego powiatu pomogła zatrzymać sprawcę przestępstwa. Pamiętajmy, iż nie reagując – akceptujemy! Może dzięki temu ocalone zostało ludzkie życie.

Źródło: KPP Cieszyn