Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zabrze: Bezpłatne badania w ramach akcji „Zdrowie pod Kontrolą”

Autor: w dniu 2024-04-09

Podczas ostatniej edycji przebadali ponad pół tysiąca osób. Studenci medycyny znów zorganizują akcję profilaktyczną "Zdrowie pod Kontrolą." Odbędzie się ona w najbliższą sobotę w Centrum Handlowym Platan w Zabrzu.

Akcja "Zdrowie pod Kontrolą" to wydarzenie organizowane cyklicznie, w dwóch edycjach (wiosennej i jesiennej) przez Program Stały ds. Zdrowia Publicznego działający w ramach Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Głównym celem wydarzenia jest pogłębienie świadomości społeczeństwa z zakresu zdrowia oraz profilaktyki chorób cywilizacyjnych.

-Podczas naszych akcji uruchamiamy wiele interesujących stanowisk tematycznych, na których można wykonać bezpłatne badania profilaktyczne – pomiar glikemii, ciśnienia i saturacji oraz zasięgnąć porad zdrowotnych. Poza tym w naszym wydarzeniu bierze też udział Program Stały ds. Zdrowia i Praw Reprodukcyjnych, w tym HIV i AIDS, dzięki któremu otwieramy stanowiska dotyczące samobadania piersi i jąder oraz uświadamiania, jak wygląda badanie cytologiczne – mówi nam Agnieszka Suszek Z Międzynarodowego Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

W trakcie trwania akcji będzie można także wykonać test na obecność wirusa HCV, HIV i kiłę, zarejestrować się do Bazy Dawców Szpiku we współpracy z Fundacją DKMS czy wyrobić sobie kartę EKUZ. Dla dzieci studenci przygotują "Szpital Pluszowego Misia", gdzie w formie zabawy będą uczyć się podstaw zachowań medycznych.

Kiedy? 13 kwietnia 2024 r. – 10:00-16:00
Gdzie? CH Platan w Zabrzu

Fot: https://www.facebook.com/IfmsaPolandOddzialSlask/photos