Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pożar mieszkania w Katowicach. Zatrzymano dwóch braci

Autor: w dniu 2024-05-27

Katowiccy policjanci badają okoliczności pożaru, do którego doszło w mieszkaniu przy ulicy Kościuszki w Katowicach. W sprawie zatrzymani zostali dwaj bracia. Powołano też biegłego z zakresu pożarnictwa.

Wczoraj po południu dyżurny katowickiej policji otrzymał zgłoszenie o pożarze mieszkania w jednym z budynków przy ulicy Kościuszki w Katowicach. Na miejsce skierowano służby – zarówno strażaków, jak i policjantów, którzy ewakuowali z budynku sześć osób.

Pożar mieszkania w Katowicach. Zatrzymano dwie osoby

Mieszkanie zostało praktycznie doszczętnie zniszczone przez płomienie, jednak nie było osób poszkodowanych. Dodatkowo, już po zakończonej akcji gaśniczej, lokatorzy pozostałych lokali mogli do nich powrócić. Katowiccy policjanci zatrzymali w sprawie 2 mężczyzn, którzy podnajmowali mieszkanie. Bracia w wieku 20 i 22 lat trafili do policyjnego aresztu.

Młodszy z nich w chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dzisiaj od wczesnych godzin rannych na miejscu pożaru trwają czynności policyjne z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa.