Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pożar przy Rudzkiego w Bytomiu. Dwie osoby w szpitalu

Autor: w dniu 2023-02-23

Pożar wybuchł dzisiejszej nocy w jednym z mieszkań przy ulicy Rudzkiego w Bytomiu. Dwie osoby wymagały przewiezienia do szpitala. 
Informacja o pożarze wpłynęła do służb dziś, 23 lutego, o godzinie 00:32. Z danych otrzymanych przez Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu wynikało, że pożar powstał w mieszkaniu przy ulicy Rudzkiego.

Pożar przy Rudzkiego w Bytomiu

Kiedy strażacy przybyli na miejsce, okazało się, że dym wydobywa się z mieszkania na I piętrze budynku. Dwie lokatorki mieszkania, które zdołały samodzielnie opuścić mieszkanie jeszcze przed przyjazdem strażaków, czekały na przybycie służb na niezadymionej klatce schodowej. Okazało się, że palił się zlokalizowane w lokalu sprzęty – grzejnik elektryczny oraz odkurzacz.

Działania strażaków i stan zdrowia poszkodowanych

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ugasili pożar. Lokatorkom mieszkania udzielono z kolei kwalifikowanej pierwszej pomocy – wsparcia psychicznego i tlenoterapii biernej. Przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego po przebadaniu lokatorek mieszkania stwierdził potrzebę dalszych badań w szpitalu. Następnie przeszukano mieszkanie, w którym na szczęście nie znaleziono już nikogo. Wyciągnięto spalone rzeczy, przelano je wodą i sprawdzono kamerą termowizyjną miejsca powstania pożaru, ale nie stwierdzono już podwyższonej temperatury, która mogłaby grozić ponownym wznieceniem ognia. Następnie przewietrzono mieszkanie.
W działaniach uczestniczyły 3 zastępy PSP (15 strażaków), ZRM i Policja.
Fot. KM PSP Bytom